obart studio - Blog

blog

środa, 8.04.2015 | tag: art, dokument, dzieci, kompozycje, miejsca, podpatrzone, reportaż, spacery, własne,

Spacerując i podpatrując...

Przechadzając się to tu, to tam z aparatem można się czasem natknąć na wiele fotogenicznych kadrów. Czasem trzeba się do tego odpowiednio zmobilizować, otworzyć umysł i wyostrzyć wszystkie zmysły. A nie łatwe to jest gdy jest szaro i buro za oknem, albo ma się pilne sprawunki do załatwienia. Za to jak duże jest poświęcenie się żeby wziąć ze sobą ciężki sprzęt, tak też jest duża satysfakcja po wykonaniu chociażby jednego udanego kadru! Fakt...czasem się to nie uda i będzie wiele dni, że nanosimy się sprarzęt i nic sesnownego ze sobą nie przyniesiemy. Ale nie należy się zrażać- trzeba ćwiczyć oko i wytęrzać umysł- najlepiej codziennie! Nawet to, że nic nie zrobimy nie oznacza, że straciliśmy czas i bez sensu się nanosiliśmy sprzęt. Tak spędzony czas uczy nas obserwacji i czujności- a to podstawa dla każdego fotografa. A kadry.... same przyjdą. I to w najmniej oczekiwanych sytucjach ;)

Poniższe zdjęcia zostały wykonane na zbiorową wystawę pod tytułem "7dni - 7zdjęć" w MDK Fort Krzesławice. Organizatorem tego cudownego przedsięwzięcia był Zbyszek Łata. Celem wydarzenia było wykonanać 7zdjęć w okresie od 25-31grudnia 2014. Warto było podjąć to wyzwanie! Choć jak pisałam wyżej...nie było łatwo! ;) Wytrawałości w codziennym fotografowaniu do teraz niestety nie zastałam, ale dzięki temu udało się zrobić kilka sympatycznych kadrów i mogłam zobaczyć innych spojrzenie. A oglądnie cudzych zdjęć jest równie ważne jak i codzienne fotografowanie. Mam nadzieję, że swoje postanowienie odnośnie codziennego fotografowania poprawię w najbliżyszm czasie, bo naprawdę warto postarać się starać zmierzyć z codzienną rzeczywistością. Po co tworzyć zmyślną sztukę jak dookoła nas dzieje się tyle ciekawych rzeczy?! :)

 

 

Zapraszam do rozwinięcia postu i zobaczenia poszerzonego cyklu fotograficznego z wystawy 7dni-7zdjęć. A tymczasem podjemuję kolejne wyzwanie rzucone przez Zbyszka- tajemniczy temat...ZIELONY.

 

O! :)

 

wtorek, 7.04.2015 | tag: art, inne,

Po świąteczne przemyślenia

WIĘCEJ >

piątek, 20.03.2015 | tag: art, inne, miejsca, natura, plenerowe, podpatrzone,

Zaćmienie-słońca

WIĘCEJ >

środa, 11.03.2015 | tag: art, plenerowe, portret, wnętrza, zdjęcia ciążowe,

50 twarzy "Mrs. Grey"

WIĘCEJ >

niedziela, 1.03.2015 | tag: dzieci, reportaż, spotkania, wydarzenia,

Przyjazne Warsztaty - Mexicana

WIĘCEJ >